پشتیبانی 24 ساعته : 09981567033

جستجوی هتل
بنر اقامتگاه اردبیل

استان اردبيل يکی از استان های شمال غربی ایران زمین می باشد. مساحت اين استان در حدود ۱۷۹۵۳ کيلومتر مربع است که حدود 1.1 درصد از مساحت خاک کشور را در بر می گیرد. استان اردبیل از سمت شمال با كشور جمهوری آذربايجان در حدود 283 كيلومتر مرز مشترک دارد و از سمت جنوب به استان زنجان، از سمت شرق به استان گيلان و از سمت غرب نیز به استان آذربايجان شرقی محدود می گردد.
استان اردبیل از 12 شهرستان اردبیل به عنوان مرکز استان، خلخال، نیر، بیله سوار، نمین، انگوت، اصلاندوز، پارس آباد، مشکین شهر، کوثر، گرمی و سرعین تشکیل شده است. این استان از لحاظ جمعیتی رتبه هفدهم را در کشور دارا است. شهر اردبیل علاوه بر یکی از قطب های مهم تجارت، به دلیل داشتن آثار باستانی مهم و آب و هوای پاکیزه و مطبوع نیز معروف می باشد. همچنین وجود صنایع دستی از قبیل گلیم بافی، سفالگری، قلاب دوزی و جاجیم بافی نیز باعث معروفیت بیشتر آن گشته است. لازم بذکر است شهر اردبیل در طول تاریخ به نام های مختلفی مانند دارالعرفان، دارالارشاد، دارالامان، دارالملک و شهر مقدس نامیده شده است.
آب و هوای اردبیل به دلیل قرارگیری در منطقه ای کوهستانی دارای اقلیمی سرد می باشد. بیشتر زمین‌ های این استان در ارتفاع 2 تا 3 هزار متری از سطح دریا واقع شده اند. همچنین وجود رشته کوه های بلندی در اطراف مانند سبلان، تالش و بزغوش و دشت های وسیع باعث گردیده این استان از لحاظ میزان بارش در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد. به طوری که شاخص بارندگی در استان اردبیل بین 250 تا 600 میلی متر متغیر است. بارندگی و نزولات جوی در تمام فصول در این استان وجود دارد و شدت بارش ها را بیشتر در فصل بهار و پاییز شاهد می باشیم. در حالت کلی این استان دارای زمستان‌ هایی بسیار سرد و تابستان ‌هایی با آب و هوای معتدل است.
جاذبه های دیدنی استان اردبیل بسیار غنی و ارزشمند می باشد. در این استان می توانیم بسیاری از آثار تاریخی مهم کشور و همچنین طبیعت سرسبز و چشمه های جوشان و گوارایی را مشاهده نماییم. از مهم ترین جاذبه های گردشگری اردبیل می توان به بازار سنتی اردبیل، گردنه حیران، مسجد جامع اردبیل، موزه ی مردم شناسی اردبیل، آب گرم گاو میش گلی، کوه سبلان، پل هفت چشمه‌ (داش کسن) اردبیل، شهر یئری، درياچه نئور، درياچه شورگل، بقعه شيخ صفی الدين اردبيلی، آبشار آقبلاغ، آبشار سردابه، آبشار گورگور آلوارس و جنگل فندقلو اشاره نمود. همچنین از دیگر مناطق دیدنی اردبیل می توان مسجد جمعه، مسجد ميرزا علي اکبر مجتهد، مسجد اعظم اردبيل، مسجد جنت سرا، بقعه شيخ سيد امين الدين جبرائيل روستای کلخوران، پيست اسکی آلوارس، چشمه های آب معدنی، آبگرم های سرعین، پل معلق مشگین شهر، پل معلق هیر، پل معلق پیرتقی، دریاچه شورابیل، مرداب قره سو و قلعه قهقهه را نام برد. 

با شرایط جستجوی فعلی هیچ موردی یافت نشد.

Access denied

Please register or log in to view more.

تست زرین

خبرنامه الکترونیک

لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین آفرها و تخفیفت ویژه باخبر شوید.

نماد اعتماد الکترونیک

هتل باشی سیستم رزرواسیون اقامتگاه وتور


عضویت | ورود به سیستم

پشتیبانی 24 ساعته : 09981549963