پشتیبانی 24 ساعته : 09981567033

جستجوی هتل

تور سه و نیم روزه گراوان تا تخت سلیمان

مدت زمان: 3.5 روزها
از: تهران
به: آذربایجان غربی
زبانها: فارسی
مقیاس: 1 - 20 نفر
اندازه تور: 20
حمل و نقل: اتوبوس vip
تور 3/5 روزه می باشد. که زمان شروع 24 مرداد و پایان روز جمعه و زمان حرکت 22 شب است.وسیله نقلیه اصلی اتوبوس vip و وسیله نقلیه محلی ( برای مسیر سر دشت به آبشار ) می باشد.

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از آتشکده آذرگشسب، زندان سلیمان، غار کرفتو، آبشارهای طبقاتی شلماش، چشمه کانی گراوان

چرا سفر به این تور را پیشنهاد می کنیم ؟

 • تخت سلیمان مجموعه‌ای فرهنگی و تاریخی در استان آذربایجان غربی است. برای رفتن به این منطقه باید از تهران به سمت قزوین حرکت کنید و از راه قزوین به سمت تخت سلیمان بروید. اما قبل از رسیدن به زنجان، بهتر است در راه توقف کنید؛ بنایی دیدنی در مسیر بین قزوین و زنجان قرار گرفته که حتما باید آن را دید: گنبد سلطانیه. پیشنهاد می‌کنیم بعد از بازدید از این بنا و قبل از رسیدن به تخت سلیمان یک بار دیگر هم توقف کنید، چون بعید است به راحتی بتوانید از تماشای قلعه بهستان بگذرید. این قلعه در شهرستان ماه‌نشان، در شرق استان زنجان، و در نزدیکی دریاچه قزل اوزن واقع شده است.

 • وقتی این قلعه معروف به «دودکش جن» را دیدید، می‌توانید به سمت تکاب حرکت کنید و از آنجا به تخت سلیمان بروید. یادتان باشد بازدید از زندان دیو را هم در برنامه سفرتان بگنجانید. این زندان فاصله زیادی با تخت سلیمان ندارد.اولین چیزی که در این مسیر می‌بینید نگینی آبی‌رنگ در میان دشتی سرسبز است. درست حدس زدید، گنبد سلطانیه چنین منظره‌ای دارد.

 • این گنبد روی یک بنای هشت‌ضلعی قرار گرفته و با کاشی‌های آبی‌رنگ تزیین شده است. در این مسیر، در حالی که هنوز تصویر زیبای گنبد در ذهن‌تان است و فکرتان از آن فارغ نشده، به یک بنای دیدنی دیگر می‌رسید.

 • این بار یک قلعه که در دل کوهی از جنس خاک سفت ساخته شده. فضای این قلعه شامل اتاق‌ها، دالان‌ها و راه پله‌هاست. چیزی که احتمالا بیشتر از همه توجه شما را جلب می‌کند ظاهر متفاوت و قابل توجه این قلعه قدیمی ‌است. بعد از گشت و گذار در قلعه بهستان و حیرت از دیدن بناهایی که قرن‌ها پیش ساخته شده اند، آماده‌اید تا منطقه‌ای را بینید که جزو میراث جهانی است: تخت سلیمان، مجموعه بناهای تاریخی در تخت سلیمان در اطراف دریاچه‌ای طبیعی ساخته شده و درون یک حصار و دیواری بیضی‌شکل قرار گرفته‌اند و دور تا دور آن یک دشت پهناور قرار دارد. یکی از مهم‌ترین بناهایی که در این منطقه می‌بینید آتشکده آذرگشنسب است.

 • این آتشکده یکی از سه آتشکده بزرگ و مهم دوران ساسانی بوده. یکی از بناهایی که در نزدیکی تخت سلیمان خواهید دید کوهی مخروطی‌شکل و توخالی است. به این کوه زندان دیو یا زندان سلیمان می‌گویند. برخی این کوه آتشفشانی را زندان دیوهای سلیمان نبی می‌دانند که به بند کشیده و در گودال عمیقی زندانی شده بودند.
  آبشار شلماش در سردشت یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های طبیعی است که در در شهر سردشت واقع شده است. این آبشار یکی از پربازدیدترین آبشارهای خروشان کشور است و به دلیل دارا بودن جلوه شگفت انگیزی که دارد بسیار مورد تایید مسافران و گردشگران مختلف محسوب می شود.
  زندان سلیمان، یک اثر طبیعی و در واقع، کوهی است که در سه کیلومتری غرب تخت سلیمان در آذربایجان غربی واقع شده است. فاصله این کوه تا ارومیه، حدود ۳۰۰ کیلومتر و تا تکاب، ۴۰ کیلومتر است. برای دسترسی به این کوه از ارومیه، حدود پنج ساعت و از تکاب، حدود ۴۰ دقیقه راه دارید. کوه زندان سلیمان در ۴۷۵ کیلومتری تهران واقع شده است و برای رسیدن به آن باید، حدود ۶ ساعت رانندگی کنید.

 • چشمه کانی گراوان یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی استان آذربایجان غربی‌ محسوب می‌شود که سالانه پذیرای گردشگران زیادی از گوشه و کنار کشور است.آب سرد این چشمه به‌دلیل شوری، غیرقابل‌شرب است. رسوب املاح موجود در چشمه با گذر زمان، سازه آهکی رنگارنگی در اطراف آن به وجود آورده که بر زیبایی‌های چشمه افزوده است.

 • به‌علاوه فعل‌ و انفعالات شیمیایی آب چشمه موجب شده است تا هر ساله ارتفاع این سازه افزایش یابد. در زمستان‌ها سازه آهکی یخ می‌زند، در حالی که آب چشمه به‌دلیل وجود نمک در آن همچنان جریان دارد.

مدت تور سه و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت سشنبه 24 مرداد ساعت 10 شب
مبدا حرکت تهران  بلوار دانش جنب ترمینال
نوع وسیله نقلیه اتوبوس vip
وعده های غذایی

سه وعده صبحانه 
یک وعده ناهار 

شهرها و استان های مورد بازدید
تهران - آذربایجان غربی
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی, دارو و لوازم شخصی ,کوله یک روز,ه لباس گرم, لیوان.
نکات مهم

نکات مهم و قابل توجه:

1-مسیر با ماشین حدودا 10ساعت
2-لطفا دستکم 10 دقیقه قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید
3-در ضمن نهایت توقف ما برای دوستان متاخر 5 دقیقه هست و در صورت جا ماندن از سفر هزینه ای برگشت داده نمی شود
4-اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما همراهتون داشته باشید ودر صورت داشتن بیماری خاص بیماریتون رو به آگاهی سرپرست و لیدر تور برسونید
5-در طول سفر به هیچ عنوان بدون هماهنگی با لیدر و سرپرست برنامه از گروه جدا نشوید حتی برای رفتن به سرویس بهداشتی و خرید خوراکی
6-احترام به حریم خصوصی افراد
7-با توجه به اینکه سفر های ما در دل طبیعت می باشد و ممکن است با چالشها و حوادث پیش بینی نشده روبه رو شویم پس لطفا با امادگی ذهنی و روانی رهسپار سفر شویدو با نهایت شکیبایی و همراهی و همکاری در کنار لیدر ها باشید
9-طبق قوانین کشور و وزارت گردشگری اوردن مشروبات الکی و مواد مخدر در تور های گردشگری ممنوع است
10-هر گونه تصویر برداری در اتوبوس و همچنین دورهمی های شاد تور و هنگام غذا خوردن وعده های خوراکی ممنوع است.

• چنانچه سفر به حد نصاب مورد نظر متناسب با ظرفیت آن نرسد، هتل باشی مجاز به ابطال آن و موظف به استرداد وجوه دریافتی به مسافر می‌باشد.
• در طول سفر به همراه داشتن کارت شناسایی در هنگام اجرای تور و بازدید ها الزامی می باشد.
• در صورتی که مقامات انتظامی یا جامعه به هر دلیلی از ورود گردشگر به مقصد ممانعت کنند، هیچ گونه مسئولیتی بر عهده البرزمن نخواهد بود. در چنین شرایطی راهنما می تواند در صورت داشتن زمان لازم و شرایط مناسب، مسیر سفر را تغییر دهد و گردشگر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.
• برخی از جاذبه های گردشگری ایران محدودیت زمانی جهت بازدید دارند به این صورت که در روزهای خاصی از هفته تعطیل هستند، بنابراین بسته به تاریخ و روز سفر ِگردشگر این امکان وجود دارد که در برخی از پکیج ها، سایتی حذف و گشتی دیگر جایگزین آن گردد.
• برخی از سایت ها و جاذبه های مورد بازدید بکر در ایران دارای مسیرهای دسترسی دشواری هستند، بنابراین هنگام خرید تور، به نوع و درجه سختی پکیج انتخابی خود و نکات مربوطه آن دقت فرمایید.
• حفظ اموال و مدارک شخصی در طول سفر و اقامت در شهر مقصد به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن و یا صدمه وارد شدن به اموال، البرزمن هیچ مسئولیتی ندارد.
• رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جامعه ایران اسلامی الزامی است.
• احترام گذاشتن به فرهنگ و آداب و رسوم مقصد الزامی است.
• در صورت بروز هرگونه مزاحمت، اخلال، رفتار خلاف شئونات اسلامی و ارزش های فرهنگی و بومی در طول سفر توسط گردشگر، راهنما موظف است ضمن گزارش مراتب به البرزمن تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در ادامه سفر اتخاذ نماید.
• رعایت اصول و موازین لازم در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است.
• همراه داشتن حیوانات خانگی ممنوع می باشد.
• ورود به حریم شخصی خانه های شهر مقصد ممنوع است.
• با خرید محصولات محلی به اقتصاد بومی مقصد خود کمک کنید.
• از ریختن زباله در معابر منطقه و سایت مورد بازدید خودداری فرمایید.
• جهت بازدید از سایت ها و مناطق مورد بازدید خود در مسیرهای مشخص شده قدم بگذارید.
• از آسیب زدن به طبیعت منطقه و اماکن مورد بازدید جدا خودداری فرمایید.
• مسافر می بایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید، شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود.
• در طول سفر از شوخی های خطرناک اجتناب نمایید.
• هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر بعهده مسافر خواهد بود.

روز اول

از تهران به طرف بانه حرکت می کنیم

خدمات تور

در این روز

ناهار
-
-

شام
-
-

اقامت
-
-

روز دوم

صبح زود به تخت سلیمان می‌رسیم. بعد از صرف صبحانه راهی تماشای مجموعه آتشکده آذرگشنسب و زندان سلیمان خواهیم شد. وجود دریاچه در مرکز این فضای بیضی شکل، تالارهای نیایش و شورای دوره ساسانیان و هخامنشیان، ایوان باشکوه خسرو از دوره ایلخانیان و افسانه‌های جنجالی درباره زندان دیو و علت پیدایش دریاچه بخشی از جذابیت‌های این سفر است. بعد از صرف ناهار راهی بازدید از غار کرفتو خواهیم شد. در ادامه مسیر برای اقامت به سوی بانه می‌رویم.

خدمات تور

در این روز

ناهار
-
-

شام
-
-

اقامت
تور
هتل

روز سوم

برای صرف صبحانه در ادامه مسیر بسوی سردشت و روستای شلماش خواهیم رفت. از آبشارهای طبقاتی شلماش دیدن می‌کنیم. سپس به سوی سردشت برمی‌گردیم و بعد از صرف ناهار راهی گروان خواهیم شد تا از چشمه کانی گراوان دیدن کنیم. در نهایت برای صرف شام و اقامت به بانه برمی‌گردیم.

خدمات تور

در این روز

ناهار
-
-

شام
-
-

اقامت
تور
هتل

 

روز چهارم

ببعد از صرف صبحانه وقت آزاد برای خرید در بازارهای بانه خواهید داشت و حوالی ظهر به طرف تهران بازخواهیم گشت. 

خدمات تور

در این روز

ناهار
-
-

شام
-
-

اقامت
تور
هتل

قیمت برای هر نفر/ از

رزرو
کل:
5,950,000 تومــان
در حال حاضر در دسترس نیست
حرکت در
22:00:00
این تور درحال حاضر 20 نفر ظرفیت دارد

هنگام رزرو سوالی دارید؟ با ما در ارتباط باشید !

09981567033 info@hotelbashee.com پشتیبانی آنلاین سوالات شما با واتساپ|whatsapp
قوانین تور
قیمت شامل لیدر محلی حمل و نقل ترانسفر اقامت در کلبه چوبی
صبحانه و وعده های غذایی با تور می باشد.
کنسلی از لحظه خرید تا لحظه ورود به هتل جریمه ای معادل 100 درصداز کل مبلغ دارد. کنسلی تا لحظه پرواز جریمه ای معادل 100 درصداز مبلغ کل دارد.

خبرنامه الکترونیک

لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین آفرها و تخفیفت ویژه باخبر شوید.

نماد اعتماد الکترونیک

هتل باشی سیستم رزرواسیون اقامتگاه وتور


عضویت | ورود به سیستم

پشتیبانی 24 ساعته : 09981549963