پشتیبانی 24 ساعته : 09981567033

جستجوی هتل

آرامگاه بابا طاهر همدان

آرامگاه بابا طاهر همدان

آرامگاه بابا طاهر همدان یکی از جاهای دیدنی استان همدان می باشد که مربوط به شاعر ایرانی دوران سلجوقی می باشد. این آرامگاه در یکی از میدان های شهر همدان با همین نام و معماری ویژه خود جلوه گری می کند. درباره سال تولد و وفات این شاعر بزرگ و خاندان و نحوه معاش وی اطلاعات دقیق و روشنی موجود نمی باشد اما آنچه از پیشینیان به ما رسیده است اینگونه می باشد که بابا لقبی بوده است که به پیران وارسته نسبت داده می شده و عریان نیز به دلیل پاکی درون و دل بریدن از تعلقات دنیوی به وی نسبت داده شده است.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

آرامگاه ابوعلی سینا

آرامگاه ابوعلی سینا

آرامگاه بوعلی سینا یکی از مهم ترین و معروف تیرین جاهای دیدنی استان همدان می باشد. آرامگاه بوعلی سینا به عنوان نماد شهر همدان و نشانه علم و دانش و فرهنگ مردم ایران شناخته میشود و هر ساله گردشگران زیادی را برای بازدید به سوی خود می کشاند.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

میدان شیر سنگی همدان

میدان شیر سنگی همدان

میدان شیر سنگی همدان یکی دیگر از مکان های دیدنی شهر همدان می باشد. استان همدان به عنوان یکی از کهن ‌ترین شهرهای ایران، از پیشینه تاریخی چند هزار ساله‌ ای برخوردار می باشد. ازین رو شهری بسیار دیدنی با آرامگاه ها و ساختمان هایی از دوران گذشته ایران می باشد که تماشای هر تکه از آن خالی از لطف نخواهد بود.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

غار علیصدر همدان

غار علیصدر همدان

غار علیصدر همدان بزرگترین غار آبی جهان و یکی از جذاب ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های استان همدان می باشد که در 75 کیلومتری شمال غربی استان همدان و در کنار روستایی به همین نام قرار گرفته است. علت نام گذاری این غار نیز هم، به دلیل قرارگیری در منطقه علیصدر می باشد.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

گنبد علویان همدان

گنبد علویان همدان

گنبد علویان همدان یکی دیگر از جاذبه های دیدنی شهر همدان می باشد که در شمال میدان عین القضات و در چهار باغ علویان و نزدیکی امامزاده عبدالله قرار دارد. شهر همدان با قدمتی حدود 3 هزار سال و همزمان با حکوکت امپراطوری مادها بر این سرزمین و تا به امروز شاهان و حکومت های فراوانی را به خود دیده و از تمام این دوران گنجینه ها و بناهایی را در دل خود برای آیندگان حفظ کرده است تا به یکی از قطب های گردشگری تاریخی این کشور تبدیل گردد.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

مقالات دیگر...

  • 1
  • 2

خبرنامه الکترونیک

لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین آفرها و تخفیفت ویژه باخبر شوید.

نماد اعتماد الکترونیک

هتل باشی سیستم رزرواسیون اقامتگاه وتور


عضویت | ورود به سیستم

پشتیبانی 24 ساعته : 09981549963


0
اشتراک