پشتیبانی 24 ساعته : 09981567033

جستجوی هتل

مسجد جامع گرگان

مسجد جامع گرگان

مسجد جامع گرگان از بناهای تاریخی به جای مانده از دوران سلجوقیان می باشد که در جوار بازار قدیمی و سنتی نعلبندان در خیابان امام خمینی شهر گرگان واقع گردیده است و یکی از جاذبه های گردشگری گلستان بشمار می آید. این مسجد با دارا بودن مناره ی آجری سلجوقی، منبر منبت کاری شده تیموری و دو لنگه درب چوبی معرق کاری شده در دوره های مختلف، موزه ای باشکوه از عصرهای مختلف تاریخی تا معاصر را در خود به نمایش گذاشته است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با این جاذبه دیدنی استان گلستان بیشتر آشنا شویم.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

کاخ موزه گرگان

کاخ موزه گرگان

کاخ موزه گرگان به عنوان اولین موزه شمال کشور محسوب می گردد که متعلق به دوران پهلوی اول می باشد و به عنوان یکی از جاهای دیدنی گلستان بشمار می آید. این کاخ که جزء یکی از ۱۲ کاخ معروف خانواده ی پهلوی می باشد در آن دوران محل اقامت خانواده پهلوی بوده است که در این مقاله قصد داریم بیشتر با آن آشنا شویم.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

قبرستان خالد نبی

قبرستان خالد نبی

قبرستان خالد نبی گورستانی تاریخی با شکل و شمایلی عجیب در فاصله ی 90 کیلومتری شمال شرقی شهرستان گنبد کاووس می باشد که به یکی از جاذبه های گردشگری گلستان تبدیل شده است. قبرستان خالد نبی را بدون شک یکی از منحصر به فردترین آثار باستانی و تاریخی کشور می توان دانست که در استان گلستان قرار دارد. احتمالا تا به حال تصاویر گورستانی مرموز و سنگ هایی به شکل های عجیب و بسیار متفاوت را دیده باشید. امروز قرار است در این مقاله بیشتر به آن ها بپردازیم. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا بیشتر با آن آشنا شویم.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

برج گنبد قابوس (برج گنبد کاووس)

برج گنبد قابوس (برج گنبد کاووس)

برج گنبد قابوس یا برج گنبد کاووس از جمله سازه های معماری ایران می باشد که به عنوان یکی از بهترین آثار تاریخ مهندسی بشر در جهان شناخته می شود. این برج یکی از بناهای مهم استان گلستان می باشد که در سه کیلومتری شهر قدیم جرجان و گرگان امروزی واقع شده است و بنایی تاریخی متعلق به سده چهارم هجری است. این بنا که بلندترین برج تمام آجری دنیا بشمار می‌آید به نام میل گنبد نیز شناخته می شود. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با این بنای باشکوه تاریخی بیشتر آشنا شویم.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

خانه شیرنگی گرگان

خانه شیرنگی گرگان

خانه شیرنگی گرگان یا خانه شیرنگی ها خانه ای تاریخی است که قدمت آن به دوران پهلوی باز می گردد و در بافت قدیمی شهر و در محله سرچشمه گرگان واقع شده است. بافت تاریخی شهر گرگان اولین بافت تاریخی ثبت شده کشور در سال 1310 هجری شمسی می باشد که وسعتی بالغ بر ۱۶۲ هکتار را شامل می گردد و با بام های سفالی قرمز رنگ و دیوار‌ها و جرز‌های رنگ و رو رفته همچنان در قلب گرگان خودنمایی می کند. این بافت تاریخی گرگان از خانه ها و عمارت های بسیاری برخوردار است که با مرمت و بازسازی های انجام گرفته به یکی از جاذبه های گردشگری گلستان تبدیل شده است و هر ساله میزبان گردشگران و بازدید کنندگان فراوانی از سراسر جهان می باشد.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

خبرنامه الکترونیک

لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین آفرها و تخفیفت ویژه باخبر شوید.

نماد اعتماد الکترونیک

هتل باشی سیستم رزرواسیون اقامتگاه وتور


عضویت | ورود به سیستم

پشتیبانی 24 ساعته : 09981549963


0
اشتراک