پشتیبانی 24 ساعته : 09981567033

جستجوی هتل

باغ دولت آباد یزد

باغ دولت آباد یزد

باغ دولت آباد یزد یکی از 9 باغ ایرانی و از زیباترین جاذبه های گردشگری ایران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. وجود بلندترین بادگیر جهان در مرکز این باغ، آن را به یکی از قطب های قدرتمند گردشگری تبدیل کرده است. تاریخچه باغ دولت آباد شهر زیبای یزد بسیار جالب و خواندنی است که در ادامه به آن پرداخته ایم.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

مسجد جامع کبیر یزد

مسجد جامع کبیر یزد

مسجد جامع کبیر یزد، مسجد اصلی شهر یزد و یکی از زیباترین جاهای دیدنی یزد می‌باشد که قدمت آن به دوره ساسانی باز می گردد. در واقع این مسجد ترکیبی از سه مسجد جامع قدیم، جامع نو و مسجد جامع عتیق که هرکدام دوره های مختلف ایجاد شده‌اند، است. مسجد جامع یزد در 31 تیر ماه سال 1313 در لیست آثار ملی ایران قرار گرفت.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

مسجد جامع فهرج یزد

مسجد جامع فهرج یزد

مسجد جامع فهرج یزد در روستای فهرج و جنوب شرقی استان یزد قرار دارد. با بررسی شواهد تاریخی احداث این مسجد به زمان فتح یزد به دست سپاهیان اسلام برمی گردد. اما سند معتبری دال بر این گفته در دسترس نیست. مسجد جامع فهرج یزد را قدیمی ترین مسجد ایران می دانند و تاریخ احداث آن را به قرن اول هجری نسبت داده اند.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

مجموعه امیرچخماق یزد

مجموعه امیرچخماق یزد

امیر چخماق نام میدان باستانی یزد و از جمله جاذبه های گردشگری استان یزد که شامل چندین بنای قدیمی از جمله بازار، مسجد، آب انبار و مقبره می‌باشد. تمامی این بناها در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌اند. میدان امیر چخماق نماد استان یزد است که به عنوان مرکز اجتماعات و مظاهر اجتماعی نیز شناخته می شود. در ادامه مطلب داستان امیر چخماق یزد، این بنای تاریخی بی‌نظیر را شرح داده‌ایم.

ادامه مطلب

چاپ ایمیل

خبرنامه الکترونیک

لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا از آخرین آفرها و تخفیفت ویژه باخبر شوید.

نماد اعتماد الکترونیک

هتل باشی سیستم رزرواسیون اقامتگاه وتور


عضویت | ورود به سیستم

پشتیبانی 24 ساعته : 09981549963


0
اشتراک